دانش آموزان به کمک شهریبان شهر بهتری خواهند ساخت!

دانش آموزان عزیز، آینده سازان شهر از همین تابستان به ساختن محله و شهر خودتان کمک کنید! چشم بینای شهر شوید و مشکلات و کاستی های شهر را به گوش پدر و مادرها و مسئولین شهر برسانید.
شما دانش آموزان در راه مدرسه و خانه از میان کوچه و پس کوچه های این شهر رفت و آمد می کنید، بازی میکنید و میخندید. شهرمان نیازمند کمک شما است تا خنده را هم بر لبان شهر برویانید.

خرابی ها و شکایتهایی را که در مسیر مدرسه میدید و آرزو میکرید ای کاش میشد این مشکل را به همه بگویم. پدر و مادرم، نمایندگان شهر و مردم را از آن آگاه کنم تا شاید این مشکل حل شود. ولی این فرصت را نداشتید. دختران و پسران شهر عزیزم ما هم از این آرزوها و ای کاشهای دوران نوجوانی داشتیم ولی این فرصت امروز را نداشتیم. مژده به شما صاحبان اصلی شهر که امروز شما می توانید همه این ها را در یه جای مشخص ثبت کنید و برای خودتان شهری زیباتر و شاد تر بسازید.

عزیزانم از امروز می توانید با همان موبایلی که در دست دارید کارهای بزرگی انجام دهید و شهروند مفیدی باشید. با استفاده از وب سایت و روبات تلگرامی “شهریبان” می توانید خرابی ها و شکایات خود را ثبت کنید. باهمدیگر درباره آنها نظر بدهید. هم صدا شوید و مسئولین شهر را تشویق کنید تا ناراحتی و مشکلات شهر را برای شما حل کنند. شما با شهربیان خیلی راحت می توانید مشکلاتتان را بنویسید و با استفاده از نقشه محل دقیق آن را هم مشخص کنید.

اما از خودتان میپرسید ما چه چیزهایی را میتوانیم ثبت کنیم؟
هر آنچه را که فکر میکنید خرابی است و شکایتی دارید می توانید ثبت کنید یا حتی پیشنهادی دارید آن را هم برای همه شرح دهید تا همه بدانند چه دختران و پسرهای خوش فکری داریم. در زیر چند مثال را آورده ایم»

1- خط عابر پیاده جلو مدرسه کمرنگ هستش.
2- در جلو مدرسه ماشین ها با سرعت حرکت میکنند و نیاز به یه سرعت گیر داریم تا ماشین ها سرعتشون را کم کنند
3- توی کوچه ما روشنایی کم هست و هنگامی که غروب از مدرسه بر میگردیم میترسیم. اداره برق رسیدگی کند
4- پله هایی محله ما بر اثر سیلاب خراب شده است.
5- محله ما (اسم محله تان را بنویسید) برای بازی بچه ها پارک ندارد.
6- اغذیه فروشی سر مدرسه تمیز نیست. (با نقشه میتونید محل دقیق را به مشخص کنید)
7- پیشنهاد میدم بر روی خیابان یک پل هوایی با پله برقی احداث کنید تا مجبور نباشیم با ترس از خیابان عبور کنیم. پله برقی گفتم چون به غیر از ما پیر مردها و پیر زنها هم بتونن از اون استفاده کنند
و…

نا گفته نمونه میتونید با شهریبان بعد از دیدن یه مشکل یا شکایت کوچک که برای خودتان قابل حل شدن است با نظارت بزرگترها یه گروه تشکیل بدید و آن را حل کنید. سپس از خودتان عکس بگیرید و نشان بدید که با همکاری و هم دلی کارهایی را که از دستتان برآمده انجام دادید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top